- MODELE: SP150_, CD150_
Noua gamă Stuart de plite digitale a fost concepută pentru a combina perfect precizia științifică cu stilul contemporan, pentru a satisface nevoile zilnice ale cercetatorilor științifici și studenților. Un aparat simplu care permite ca orice scurgere să fie ușor inlaturata de catre utilizator. Un modul de control frontal rezistent la scurgeri, cu sticlă întărită chimic, ofera posibilitatea de a vedea clar ce se întâmplă fără ca aparatul sa se deterioreze.
Lampa de avertizare „Hot” independentă de la rețea va clipi ori de câte ori temperatura plăcii este
peste 50 ° C chiar și atunci când plita este oprită și deconectată de la rețea.
Toate modelele au un punct de fixare integral pentru o tijă.
Unitățile digitale au o setare digitală a temperaturii, Temperatura setata si cea reala sunt afișate pe ecranul digital cu șapte segmente. Acolo unde este necesar un control precis al temperaturii eșantionului până la 200 ° C, se poate utiliza termometrul digital de contact Stuart SCT1.
Unitățile din ceramică oferă o rezistență chimică excelentă și sunt ușor de curățat. Proprietățile termice ale unei suprafețe ceramice permit temperaturi foarte ridicate ale plăcilor, în timp ce marginile reci reduc șansele de arsuri accidentale.
Suprafețele din aluminiu acoperite cu ceramică oferă o placă superioară robustă cu o transmisie excelentă a căldurii. Placa superioară are un strat ceramic subțire pentru rezistență chimică suplimentară. Un element de 700 W oferă încălzire rapidă și asigură o distribuție uniformă a temperaturii pe întreaga suprafață a plăcii.
Unitățile digitale sunt disponibile în trei culori, albastru, alb-negru
Caracteristici tehnice:
|
Model |
SP150_ |
SD150_ |
|
Material placa |
Aluminiu acoperit cu ceramica |
Aliaj de aluminiu |
|
Dimensiuni placa, mm |
150 x 150 |
150 x 150 |
|
Aria de incalzire , mm |
150 x 150 |
150 x 150 |
|
Putere rezistenta , W |
700 |
700 |
|
Rezolutie ecran , °C |
1 |
1 |
|
Temperatura maxima a placii °C |
300 |
300 |
|
Conexiunea exterioara pentru senzorul de temperatura |
Da,senzor de temperatura Pt 100 |
Termometru de contact SCT1` |
|
Controlul acuratetii cu sonda °C |
±1°C |
±1°C |
|
Lumina pentru avertizarea incalzirii |
Alimentare independent |
Alimentare independent |
|
Programabila |
Programabila stop/start si sinusiodal |
Nu |
|
Culori disponibile |
Albastra, Alba, Neagra, Rosu, Violet, Roz |
Albastra, Alba, Neagra |
|
Greutate neta, kg |
2.5 kg |
2.5 kg |
|
Dimensiuni exterioare (w x d x h) |
180 x 300 x 93 |
180 x 300 x 93 |
|
Alimentare |
115V sau 230V, 50/60 Hz |
115V sau 230V, 50/60 Hz |
Ghid de comanda:
|
Model |
Descriere |
|
SP150B |
Plita din metal albastra |
|
SP150W |
Plita din metal alba |
|
SP150K |
Plita din metal neagra |
|
SP150R |
Plita din metal rosie |
|
SP150V |
Plita din metal violet |
|
SP150P |
Plita din metal roz |